Чи є обмеження щодо отримання працівником бронювання, оформленого на роботу після 1 грудня 2024р?
Скільки часу потрібно пропрацювати для набуття права на бронювання?
У Постанові Кабінету міністрів України від 22.11.2024 № 1332 затверджено порядок бронювання в новій редакції. Зміни набрали чинності 01 грудня 2024 року.
За законом, бронювання не залежить від дати прийому людини на роботу. Для бронювання особа має перебувати на військовому обліку, вчасно оновити облікові дані, не перебувати у розшуку, працювати офіційно та отримувати зарплату понад 20 тис. грн. на місяць. Жодних вимог щодо дати працевлаштування працівника у нових вимогах для бронювання немає.
Разом з тим, відповідно до п. 8 Постанови КМУ № 1332, не підлягають бронюванню військовозобов’язані, які займають посади на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, нарахована заробітна плата яких в кожному місяці останнього звітного періоду (кварталу) нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків).
З цієї норми виходить, що для визначення, чи підлягає працівник бронюванню, відповідно до нарахованої йому заробітної плати, він повинен відпрацювати на підприємстві не менше, ніж квартал. Тобто, якщо працівника оформили на роботу 1 грудня 2024 р., то здійснити бронювання можливо не раніше квітня 2025 р.