Свідотство КС № 10613/10

Надання правової допомоги в сфері корупції та захисту прав інтелектуальної власності

адвокатське бюро

Захист прав інтелектуальної власності

Інтелектуальна власність має вирішальне значення для компаній, бізнесменів та фізичних осіб, оскільки забезпечує конкурентну перевагу, сприяє інноваціям і зберігає унікальні ідеї. Тож, захист прав інтелектуальної власності наших клієнтів є надзвичайно важливим для сталого розвитку як їхнього бізнесу, так і загалом розвитку економіки.

Конституція України гарантує кожному громадянину свободу художньої, наукової і технічної творчості, наша незалежна держава послідовно створює свої власні механізми захисту прав інтелектуальної власності, авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, які виникають у зв`язку з різними видами інтелектуальної діяльності.

Інтелектуальна власність означає закріплені законом права, які є результатом інтелектуальної діяльності в промисловій, науковій, літературній і художній сферах. Це як щит для Ваших творчих речей, які Ви створюєте у своїй голові, наприклад винаходи, мистецтво, музику та навіть бізнес-ідеї

захист прав інтелектуальної власності

Інтелектуальна власність – це права на результати розумової діяльності людини в науковій, художній, виробничій та інших сферах, які є об’єктом цивільно-правових відносин у частині права кожного володіти, користуватися і розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, які, будучи благом не матеріальним, зберігаються за його творцями і можуть використовуватися іншими особами лише за узгодженням з ними, крім випадків, визначених законодавством. Однак у сучасному світі плоди інтелектуальної власності часто можуть незаконно і безоплатно використовувати без відома його власника. Тому в залежності від виду інтелектуальної власності існують різні вимоги до її захисту.

Традиційно, інтелектуальну власність поділяють на дві категорії “авторське право і суміжні права” та “патентне право” (право промислової власності), і саме результати творчої діяльності людини є об’єктами їх інтелектуальної власності, що і є їх спільною істотною ознакою

Авторське право

Авторське право – це форма інтелектуальної власності, яка захищає оригінальні авторські твори. А саме – літературні, драматичні, музичні та художні твори, такі як книги, п’єси, музика, тексти пісень, картини, скульптури, відеоігри, фільми, звукозаписи, наукові праці, серед яких необхідно виділити програмне забезпечення (комп’ютерні програми) та бази даних.

Інститутом суміжних прав регулюються відносини, пов’язані зі створенням та використанням результатів творчої діяльності (наприклад, виконавська діяльність артистів, фонограми, відеограми тощо).

Патентне право

Патентне право охоплює охорону винаходів (наприклад продукт, процес або пристрій, у всіх галузях техніки) за допомогою патенту, захист певних комерційних інтересів за допомогою законодавства про товарні знаки і торгові найменування, а також законодавства про охорону промислових зразків.

Термін «промислова власність» також розуміється як рухоме та нерухоме майно, яке використовується в процесі промислового виробництва, але промислова власність — це в першу чергу інтелектуальна власність і, отже, включає творіння людського інтелекту (наприклад, винаходи, промислові зразки, товарні знаки тощо)

Крім традиційних об’єктів, що охороняються авторським правом і суміжними правами та правами промислової власності, багато результатів інтелектуальної діяльності також охороняються законом, наприклад, сорти рослин, топографії інтегральних мікросхем, комерційна таємниця (секрети виробництва та особливо ноу-хау).

Згідно з Конвенцією, що заснувала Всесвітню організацію інтелектуальної власності (ВОВІ) (1967 р.), до інтелектуальної власності належать права на:

  • літературні, художні та наукові твори;
  • виконавську діяльність артистів, звукозапис, радіо- і телевізійні передачі;
  • винаходи у сферах людської діяльності;
  • наукові відкриття;
  • промислові зразки, товарні знаки, знаки обслуговування, фірмові найменування і комерційні позначення;
  • захист від недобросовісної конкуренції;
  • усі інші права, що належать до інтелектуальної діяльності у виробничій, науковій, літературній і художній сферах.

Сучасне законодавство України захищає авторів та їх інтелектуальну власність, проте для цього необхідно мати документ, що підтверджує її. Адвокатське бюро «ОЛЕНИ БУСОЛ» допоможе Вам розібратись що таке інтелектуальна власність, як зареєструвати і, головне, як захистити Вашу інтелектуальну власність

Об’єкти права інтелектуальної власності можна поділити на чотири групи

Перша група – Авторське право та суміжні права – включає літературні та художні твори, комп’ютерні програми, збірники даних (бази даних), виконання, фонограми, відеозаписи, передачі організацій мовлення (програми).

Другу групу складають об’єкти промислової власності: винаходи, корисні моделі, промислові зразки, компонування (топографії) інтегральних мікросхем, раціоналізаторські пропозиції.

До третьої групи належать сорти рослин і сорти тварин, які за своїм правовим режимом прирівнюються до об’єктів промислової власності. Вони є результатами творчості і, якщо вони відповідають вимогам законодавства, вважаються об’єктами інтелектуальної власності.

До четвертої групи належать комерційні (фірмові) найменування, торговельні марки (знаки для товарів та послуг), географічні зазначення, комерційні таємниці. Строго кажучи, ці об’єкти не є результатом діяльності, але в правовій системі вони також прирівнюються до об’єктів промислової власності.

Що стосується, виключного права на об’єкт права інтелектуальної власності – наукові відкриття, – то його немає – він вважається надбанням усього людства, тому може бути визнаний об’єктом права інтелектуальної власності лише умовно. Право авторства і право пріоритету визнається за авторами наукового відкриття.

Шукаєте якісні та доступні послуги надання правової допомоги в сферах корупції та захисту прав інтелектуальної власності?

Правова допомога у сфері захисту прав інтелектуальної власності

Адвокат з інтелектуальної власності в Києві

Наша команда з питань інтелектуальної власності бере участь у підтримці, захисті та дотриманні Ваших прав на інтелектуальну власність у різних секторах, а саме:

  • захист авторських та суміжних прав;
  • захист права промислової власності;
  • забезпечення захисту торгівельних марок;
  • захист від недобросовісного використання інтелектуальної власності, зокрема недобросовісної конкуренції та недостовірної реклами;
  • захист конфіденційної інформації та комерційної таємниці.

Ми надаємо стратегічні консультації з усіх аспектів законодавства про інтелектуальну власність і маємо навички визначення, захисту та використання прав інтелектуальної власності на кожному етапі інновацій

Що є порушенням авторського права?

До порушення права інтелектуальної власності відносяться:

  • піратство – несанкціоноване копіювання захищеного авторським правом вмісту (примірників творів, фонограм, відеограм, програм організацій мовлення), який потім продається за значно нижчими цінами на «сірому» ринку,
  • плагіат (копіювання та оприлюднення чиєїсь роботи, приписуючи її собі без посилання на автора. Плагіат може бути ненавмисним, але матиме серйозні наслідки,
  • підроблення,
  • зміна інформації тощо.

Згідно з Законом України «Про авторське право і суміжні права»

Основним видом відповідальності за порушення авторських прав є цивільно-правова відповідальність, що передбачає отримання грошової компенсації. Крім того, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу і кримінальна відповідальність, а в особливо значних випадках – кримінальна

Що належить до майнових прав автора?

До майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать:

  • виключне право на використання твору;
  • виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами;
  • право на отримання винагороди за використання його твору іншими особами

Чи можливо відшкодування моральної шкоди?

При порушеннях будь-якою особою авторського права і (або) суміжних прав, передбачених статтею 50 цього закону, недотриманні передбачених договором умов використання творів і (або) об’єктів суміжних прав, використанні творів і об’єктів суміжних прав з обходом технічних засобів захисту чи з підробленням інформації і (або) документів про управління правами чи створені загрози неправомірного використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав та інших порушеннях особистих немайнових прав і майнових прав суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав мають право, зокрема, подавати позови про відшкодування моральної (немайнової) шкоди та виплату компенсації ) (ст. 52).

Яке рішення може постановити суд?

Суд має право постановити рішення чи ухвалу, зокрема, про: відшкодування моральної (немайнової) шкоди, завданої порушенням авторського права і (або) суміжних прав, з визначенням розміру відшкодування; стягнення із порушника авторського права і (або) суміжних прав доходу, отриманого внаслідок порушення; виплату компенсації, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків або стягнення доходу тощо (п. 2 ст. 52).

Суд може постановити рішення про накладення на порушника штрафу у розмірі 10 відсотків суми, присудженої судом на користь позивача. Сума штрафів передається у встановленому порядку до Державного бюджету України (п. 3 ст. 52).

Як визначається розмір компенсації?

Розмір компенсації визначається судом з урахуванням п. 42 Постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 04 червня 2010 року «Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав», де вказано, що, відповідно до пункту «г» частини першої статті 52 Закону № 3792-ХІІ (Закону України «Про авторське право та суміжні права») суб’єкт авторського права і (або) суміжних прав має право вимагати виплату компенсації замість відшкодування збитків або стягнення доходу.

Шукаєте якісні та доступні послуги надання правової допомоги в сферах корупції та захисту прав інтелектуальної власності?

Спеціальні закони у сфері захисту прав інтелектуальної власності

Нижче наведено деякі з чинних законів, які поважають та захищають ваші права інтелектуальної.

Закон України «Про авторське право і суміжні права»

“Про охорону прав на зазначення походження товарів”,

“Про охорону прав на сорти рослин”,

“Про охорону прав на топографії інтегральних мікросхем”.

“Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм,
баз даних”,

“Про особливості державного регулювання діяльності суб`єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування”,

“Про племінну справу у тваринництві”,

“Про науково-технічну інформацію”

“Про лікарські засоби” тощо

правова допомога інтелектуальна власність

Замовити висновок щодо перспективи справи та вироблення стратегії дій для клієнта

Напишіть нам

    ×
    Записатись на консультацію

      ×
      Write to us

        ×
        Book a consultation

          ×
          0
            0
            Ваш кошик
            Ваш кошик порожнійПовернутися до магазину